Menü Bezárás

Az ülés kezdetén pontosítjuk a tényleges célod. Ez elsőre egyszerűnek tűnik – hiszen mindenki tudja, hogy mit akar –, de valójában ez az egyik legizgalmasabb pontja a coachingnak. Amikor kikristályosodik számodra a tényleges cél, amire azt tudod mondani szívvel lélekkel, hogy igen, ezt akarom, és ezért kész vagyok máskép cselekedni, változtatni.

Valójában itt kezdődik a munkánk. Ez az a pont, amikor fontolóra veszed az életed különböző aspektusait, és át tudod gondolni, hogyan mennek a dolgaid, és hol szeretnél fejlődni, változtatni. Az életünk egy-egy területének részletes átnézése gyakran új gondolatokat és érzéseket vált ki, és beindítja a coaching folyamatot.

Találkozhatunk online vagy személyesen is és megközelítően 1-1,5 óra intenzív, koncentrált beszélgetést folytatunk arról, hogy mit érzel, mivel nézel szembe és mi tart vissza. Lehetséges, hogy égető kérdésekkel érkezel és világos elképzelésed van arról, hogy mit szeretnél felfedezni, vagy kissé elveszettnek és bizonytalannak érzed magad, hogy hol kezdjed. Mindegyik teljesen rendben van.

A coaching folyamat során felfedezed önmagadat, mozgatórugóidat és megoldásokat látsz meg, amerre késztetést érzel, hogy elmozdulj.
Gyakran az első ülésen pontosítjuk a kihívásaid, és elmondom, hogyan fog kinézni a közös munkánk.

A cél az, hogy jónéhány új meglátással és ötlettel távozz az ülésről.

Az elején mindig meg kell találni a közös nyelvet és megérteni egymás térfelét, így a coaching folyamat olyan, amely idővel elmélyül, ezáltal növekszik a hatékonysága. Ez nem jelenti azt, hogy az első néhány alkalom ne lenne támogató és motiváló.

HÁZI FELADAT

Sajnálom, az a mániám, hogy hiszek a házfeladatokban. Ott teszed próbára az új helyzetről és világról alkotott elképzeléseidet. Ott viszed el egy körre az új nézőpontot.

Természetesen minden házi feladatot gondosan az aktuális igényeidhez alakítunk ki.

Sok ember a legnagyobb áttörést “otthon”, egymaga éri el, miközben a kitűzött feladatokon dolgozik. Energikusan, izgalommal és új ötletekkel telve érkeznek a következő üléseikre.

A HÁZI FELADAT SZEREPE A COACHINGBAN

A házi feladat gyakran az ülésen születik, formálódik, de abban biztos lehetsz, hogy cselekvés nélkül nem igazán van változás.

Időre lesz szükség – folyamatban kell gondolkodjál, gyakorolni azokat a technikákat, készségeket és nézőpontokat, amelyeket a coaching üléseink során fedezel fel. A változás időt kér magának, hogy valóban beépítsd az életedbe.

Így mindig arra foglak inspirálni, hogy fordíts időt és energiát a házi feladatodra. Nem lesz több, mint amennyit elbírsz, de időt kell szánnod arra, hogy a legtöbbet hozd ki a coaching folyamatból.

MI TÖRTÉNIK AZ ÜLÉSEKEN?

Különféle típusú munkamenetek léteznek:

  • Néha az azonnali, sürgető problémákra összpontosít. Pl.: egy közelgő nagyon fontos beszélgetésre felkészülni. Segítek kidolgozni, felfedezni a lehetséges terveket, viselkedési alternatívákat és egyfajta párhuzamba hozzuk az idővel: határidőt alakítasz ki. Egyértelmű cselekvési tervvel távozol.

  • Másik eset, hogy hosszabb távú célokat vagy kihívásokat tűzünk ki magunk elé, így egy-egy ülés feladati közt a haladásról szóló frissítések, új megoldások ötletelése, valamint az összpontosítás és a motiváció megőrzése szerepel.

  • Más üléseken azon kapjuk magunkat, hogy sokkal mélyebbre megyünk, és arról beszélünk, miért öltött olyan formát az életed, amilyet. Ezek a beszélgetések általában a legnagyobb hosszú távú változásokat idézik elő.

  • Lesznek más ülések is, amikor az élet közbeszól, mindenkivel előfordul. Egy adott dologról tervezzük, hogy majd beszélünk, de dühösen, idegesen vagy fáradtan érkezel, és teljesen másképp alakul. 

RÖVID TÁVÚ HASZON

Van úgy, hogy az elején megoldás születik a problémáidra, elkezded tisztán látni önmagadat és a helyzetedet, és elindulsz a számodra jó irányba.

Alábbi témákra lehetne osztani ezeket a helyzeteket.

  • Nagy életbeli döntések meghozatala.
  • Azonnali problémák kezelése, mint például a munkahelyi konfliktusok, interjúra, prezentáció való felkészülés, vagy rövid távú kommunikációs problémák kezelése egy kapcsolatban.
  • A dolgokat befejezni, elvégezni: hatékonnyá válni.
  • Gyakorlati készségek, mint például az időgazdálkodás megszervezése.
  • Megtörni az unos-untalan ugyanazon körök járását.

Én leszek a szövetségesed. Az a pozitív, bátorító társ, aki segít összpontosítani a célodra az akadályok leküzdése közben.

coaching haszon

Ha most azonnal szeretnél tenni valamit magadért, akkor segíthet az ÉletKerék gyakorlat!

Ha egy pillanatra lelassulsz, és rátekintesz az életed egészére, az ÉletKereke feladat segíthet beazonosítani azokat a területeket, amelyekre figyelni kell ahhoz, hogy újra egyensúlyba kerülj.